Beni ve benim ne iş yaptığımı öğrenin...

 

İş ve ilgi alanlarım

 

Bilgisayar ile ilk tanıştığım 1999 yılında bilgisayar teknolojisinin ve özellikle internet mecrasının bu kadar geniş olabileciğini düşünmemiştim. İlk başlarda Word, Excel gibi ofis programlarının yanında MS-DOS ve Windows95 işletimi derken 98 ve ardından Web Tasarımı ile tanıştım. Web mantığını kavramam biraz geç oldu, çünkü o zamanlarda bu konuda bizi yönlendirecek doğru dürüst kaynak ve insan sayısı pek azdı ve web ortamında bir button'a tıklandığında diğer bir sayfanın açılıyor olması bile çok ilginç gelmişti bana :). Şimdilerde ise interaktif tasarımlar, Flash ActionsScrip ve HTML&CSS ile ilgileniyor ve bu alanda işimi yapmaya çalışıyorum.

Her geçen gün değişen web teknolojilerini takip etmek zor olsada işimiz gereği bu değişiklikleri ve yinilikleri öğrenip çalışmalarımıza yansıtmak, daha doğrusu güncel iş geliştirme mantığına bürünmek görevimiz arasındadır.

Ben Kimim?

 

Ali TOKALAK 1984 Giresun/Görele doğumlu ilk ve orta öğrenimini burada yaptıktan sonra lise öğrenimini İstanbul'da devam etmiştir. Lise öğrenimi başlarında bilgisayarla tanışmış ve o zamanlarda çok az kişide bulunan bir bilgisayar sahibi olmak için çok çaba harcamıştır. İlk başlarda amatörce web siteleri hazırlayıp internet ortamında birşeyler paylaşma isteği onu web tasarımcı olma yolunda ilk adımlarını atmasına sebep olmuştur.

Müşterilerim

 

Profesyonel olarak çalışmaya başladığım günden beri, netsiparis.com online alışveriş sitesi başta olmak üzere, tasarım ve internet reklamları alanında çalışmalarım oldu. Palmali Group'un kurumsal holding sitesi ve Palmalife, Pal Air çalışmalarının yanında Netvizyon Bilgi İşlem Sis. şirketinin kurumsal sitesi ve YeniTelekom, CinNet, Bamboo, UBIQUTI Türkiye distiribütörlüğü gibi sitelerin tasarım ve geliştirmelerini yapmış bulunmaktayım.

Geçmişim

 
1999
Bilgiasyar ile ilk tanışma yıllım ve büyük bir heves ile sahip olduğum ilk bilgisayarım ve ardından sahip olduğum ilk bilgisayar sertifikam.
2004
Bu yıllarda askerlik görevimi yapmak için bahriyeli oldum ve seçilerek Ankara Deniz Kuvvetleri Komutanlığının genel evrak bölümünde başarı ile görevimi yaptım.
2006
Netsiparis.com online alışveriş sitesin tasarım, geliştirme ve internet reklamları alanında işe başladım. Aynı zamanda ilk kişisel ve blog sayfamı yayına aldım.
2007
Netsiparis.com sitesinin yanında dışarıya özellikle web tasarım ve reklam çalışmaları alanında hizmet vermeye başladım.
2007 / 2010
Koyurenk.com web tasarım şirketinde web grafik tasarımcı ve Art direktor olarak çalıştım.
2011
Reklamz'de İnternet reklamları alanında Multimedya Designer olarak çalışıyorum.